در حال بارگذاری ...
 • سیل امسال به ۶۳۰ واحد روستایی قوچان خسارات وارد کرد

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان، با حضور علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همراهی تعدادی از مدیران استانی و هادی شوشتری نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی و هادی رجایی نیا فرماندار شهرستان و جمعی از مدیران شهرستانی طرح هادی نمونه کشوری روستای یوسفخان افتتاح شد

  هادی رجایی نیا در حاشیه افتتاح طرح هادی روستایی در این شهرستان افزود: از این تعداد واحد روستایی برای ۹۰ واحد تسهیلات مورد نیاز ابلاغ شده و برای مابقی واحدها نیز تامین اعتبار انجام خواهد شد.
  وی اظهار داشت: از حدود ۱۹ هزار واحد مسکونی نیازمند مقاوم سازی در این شهرستان حدود ۳۳ درصد و معادل ۶ هزار و ۶۰۵ واحد مقاوم سازی شده است.
  وی تعداد روستاهای دارای طرح هادی یا در حال انجام این طرح را ۴۶ روستا ذکر کرد و گفت: طرح هادی در دولت دوازدهم در ۱۵ روستا به صورت کامل انجام و در ۱۰ روستا نیز تکمیل شده است.
  رجایی نیا افزود: در سالهای ۹۴ تا ۹۶ برای ۲۳ روستای این شهرستان ۱۹۰ هزار مترمربع روکش آسفالت معابر انجام شده و برای ۴۸ روستا نیز ۲۰۰ هزار متر مربع آسفالت از محل قیر رایگان سال ۹۷ آماده اجراست.
  وی اظهار داشت: شاخص مطالعه طرح هادی در قوچان از ۸۰ درصد به ۱۰۰ درصد و اجرای آن در این دولت از ۱۸ درصد به ۳۲ درصد رسیده است در حالی که شاخص اجرای طرح هادی در استان ۳۵ درصد و در کشور ۴۰ درصد است.
  وی در باره بهره برداری از طرح هادی روستای یوسفخان این شهرستان گفت: این پروژه با هزینه هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به طول یک هزار و ۴۰۰ متر اجرا شده است.

  در این مراسم با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۹ واحد ویژه خانواده های دارای ۲ معلول و ۱۳۲ واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسید که برای واحدهای خانوارهای دارای ۲ معلول ۲۰۰ میلیون ریال سهم بنیاد مسکن و ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و برای دیگر واحدها نیز بطور میانگین ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات برای هر واحد پرداخت شده است.

  نظرات کاربران