در حال بارگذاری ...
 • شهدا پرورش یافته خانواده های پاک و مکتب عاشورایی بودند

  به گزارش دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، سومین یادواره شهدای غواص استان آذربایجان غربی، چهارشنبه ٢٠ اسفندماه 1399 در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه فنی و حرفه ای استان در دانشکده فنی شهید قاضی طباطبایی ارومیه با حضور دکتر مهدی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای، سردار ارجمندی فر، جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع)، دستگردی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر یوسفی، رییس استانی دانشگاه فنی و حرفه ای و خانواده های معظم شهدای غواص برگزار شد.

    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به برگزاری سومین دوره این یادواره بیان کرد: اولین و دومین یادواره شهدای غواص استان آذربایجان غربی در سال‌های گذشته در دانشگاه فنی و حرفه ای استان برگزار شده و امروز سومین یادواره این شهدا در کنار مزار شهدای گمنام دانشکده فنی و حرفه ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار می‌شود و در صورتی که نهادهای مختلف از جمله بنیاد شهید، بسیج کارمندان، بسیج اساتید و سایر ارگانها مشارکت کنند، قطعا سال آینده در همین مکان چهارمین یادواره شهدای غواص در سطح ملی برگزار خواهد شد.

    دکتر رضا مهدی هدف از برگزاری این جشنواره‌ها و یادواره‌ها را استخراج الگوی مناسب برای جوانان و دانشجویان عنوان کرد و با اشاره به اینکه شهدا پرورش یافته خانواده های پاک و مکتب عاشورایی بودند، افزود: نیاز است امروز نیز خانواده ها فرزندان خود را پیرو این مکتب تربیت کنند.

    وی در ادامه ضمن ابراز خشنودی از اینکه در این گونه محافل، جوانان و دانشجویان زیادی به عنوان مهمان یا برگزار کننده شرکت می‌کنند، گفت: این امر نشان دهنده این موضوع است که نسل جدید ایران اسلامی دل در گرو عشق شهدا دارند.

    در ادامه این مراسم سردار ارجمندی فر، جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) بیان کرد : با توجه به اینکه در این مدت مجامع بین المللی از ارتش عراق به هر نحوی از جمله کمک مالی و نظامی حمایت می‌کردند؛ ولی مردم ما بدون وجود پشتوانه جهانی با تمام توان ایستادگی کردند و اجازه نفوذ دشمن به خاک میهن اسلامی خود را ندادند.

    وی افزود : رزمندگان غواص استان آذربایجان غربی در عملیات های کربلای ۴ و ۵ شرکت کردند که در نهایت ٣١ نفر از آنها به فیض شهادت نائل آمدند.

    در این مراسم یک تابلوی نقاشی با مضمون شهدای غواص توسط خانواده شهید تقی نژاد به دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی اهدا شد.

    در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهدای غواص و همچنین از همرزمان آن شهدا با تقدیم لوح یادبودی تقدیر به عمل آمد

  نظرات کاربران